נשים למען אסירות פוליטיות (נלא"פ)


ספטמבר 2006

קריאה לפעולה דחופה

בפשיטה שנערכה לפני עלות השחר, ב-8 בספטמבר 2006, סגרו כוחות הביטחון הישראלים את משרדי "אנצאר אל סג'ין" ("אגודת ידידי האסיר") , עמותה שרשומה בהתאם לחוק הישראלי, אשר מגישה תמיכה לאסירים הפוליטיים הפלסטינים. אנשי משטרה וסוכני שב"כ הפקיעו מחשבים ומאות מסמכים ממשרדי האירגון בעיר מג'ד אלכרום שבגליל. פשיטות דומות התנהלו גם על משרדי "אנצאר אלסג'ין" בגדה המערבית. הפשיטה באה בעקבות הכרזה רשמית של שר הביטחון הישראלי, שהאירגון אינו חוקי.

אירגון "אנצאר אלסג'ין" שפעיל מאז 1979, עוזר לאסירים ולבני משפחותיהם להתמודד עם הקשיים שעומדים בפניהם בתקופת המאסר והמעצר. בנוסף על הגשת עזרה משפטית לאסירים, הוא מסייע למשפחות האסירים להתגבר על מכשולים בירוקרטיים באירגון ביקורים, במקרים בהם יש קשיים בשירותי הדואר - בהעברת מכתבים מהשטחים הכבושים לבתי הכלא שממוקמים בתוך גבולות 1948. כמו כן, האירגון דואג לבריאות האסירים ועוזר להם לקבל טיפול רפואי.

"עדאלה - המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל", לקח על עצמו את המאבק המשפטי נגד החלטת שר הביטחון. אבל המאבק המשפטי אינו מספיק . ההחלטה לסגור את משרדי האירגון ופשיטת המשטרה, הם מקרים ברורים של פגיעה בזכות ההתארגנות והפעילות הפוליטית ומהווים המשך לניסיונות קודמים למנוע ולעכב כל פעילות של אירגוני זכויות אדם, שקשורה ברווחתם של האסירים הפוליטיים הפלסטינים. במקרה זה, צו הסגירה הגיע כאשר האירגון החל בקמפיין שקרא לכלול גם את האסירים הפלסטינים מתוך גבולות 1948 (אזרחי ישראל) בשיחות לחילופי שבויים.

אנו קוראות וקוראים לכל אחת ואחד ולאירגוני זכויות אדם בינ"ל למחות נגד סגירת משרדי "אנצאר אלסאג'ין" ("אגודת ידידי האסיר").

בבקשה, פנו למשרד הביטחון (טל: 972-3-6975423 , פקס: 972-3-6976711 דוא"ל: pniot@mod.gov.il), למשרד ראש הממשלה (טל: 972-3-6109898, 972-2-6705555, פקס: 972-2-670475 דוא"ל:pniot@mod.gov.il), לשגרירות ישראל בארצכם, והביעו דעתכן/ם על פעולתם האנטי דמוקרטית הבוטה.

האגודה לזכויות האזרח
המוקד - המרכז להגנת הפרט
ועד הפעולה הישראלי למען האסירים והעצירים הפלסטינים
נשים למען אסירות פוליטיות
עדאלה - המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל

.