נשים למען אסירות פוליטיות (נלא"פ)


דף מידע דצמבר 2006

כיום יש כ-120 אסירות פוליטיות בבתי הכלא הישראלים. כ- 105 בכלא השרון (תל מונד), השאר: בכלא נווה תרצה (רמלה), בבית מעצר קישון (ג'למה) ומספר אסירות במתקני כליאה שונים.

המדיניות של העברת האסירות מכלא לכלא נמשכת. כמו בעבר, רשויות הכלא לא מדווחות למשפחות האסירות או לעורכי הדין על ההעברה. פעמים רבות למשפחות נודע על ההעברה רק אחרי שבאו לבקר את האסירות ולא מצאו אותן.

הסוהרים מתייחסים לאסירות המועברות בצורה משפילה. לדוגמה: באמצע דצמבר כאשר חמש אסירות הועברו מכלא נווה תרצה לכלא שרון, נאמר להן שהן חייבות לארוז את כל חפציהן ב-15 דקות ומי שלא תספיק תישאר בנווה תרצה.


בית מעצר קישון (ג'למה)

ב-13 בדצמבר 2006, עו"ד של נלא"פ, תגריד ג'השאן, ביקרה בבית המעצר קישון (ג'למה). היא נפגשה עם לינה חדאידה ונסרין אבו זינה אשר סיפרו לה שהן ושלוש אסירות נוספות שובתות רעב במשך שמונה ימים. ביום השני לשביתת הרעב, רשויות הכלא לקחו מהן את כל הבגדים מלבד אלה שהן לבשו. חמש אסירות אלה הועברו לבית מעצר קישון (ג'למה) כשבועיים קודם לכן. זמן קצר לפני שתגריד פגשה אותן נאמר להן שבשעות הקרובות הן יועברו שוב, בלי ליידע אותן לאן.
חסרים להן מוצרים בסיסיים כמו שמפו וסבון.
אמנה מונה , בת 29 מירושלים, מוחזקת בהפרדה יותר משלושה חודשים.


כלא נווה תרצה (רמלה)

כעת, סוף דצמבר, יש שתי אסירות פוליטיות בנווה תרצה: נסרין אבו זינה , בת 19 מטולכרם שהועברה מבית מעצר קישון (ג'למה) באמצע דצמבר והאלא ג'אבר , בת 27 ממחנה הפליטים ג'נין. הן פתחו בשביתת רעב בדרישה שיחזירו אותן לכלא השרון (תל מונד). רשויות הכלא לקחו מהן את כל הבגדים, חוץ מאלה שהן לבשו, וכן את הרדיו והטלביזיה.
טלי פחימה , בת 30 מקרית גת, שוחררה ב-3 בינואר 2007, ע"י ועדת השליש.


כלא השרון (תל מונד)

בחורף קר מאוד בתאי הכלא שתמיד מלאי רטיבות. לאסירות אין תנורי חימום ואין מספיק שמיכות ובגדים חמים. בשני האגפים יש סוהרות חדשות שמתייחסות לאסירות בצורה מאוד קשה ומשפילה.
ד"ר רפקה אלג'עברי , בת 43 מחברון. מאז שנעצרה ב- 15 באוגוסט 2006, אף אחד מבני משפחתה לא קיבל אישור לבקר אותה.
אודות ד"ר רפקה אל ג'עברי
עביר עמרו , בת 24 מדורה (איזור חברון), הועברה מכלא נווה תרצה (רמלה) בחזרה לשרון (תל מונד) בתחילת דצמבר ומאז היא מוחזקת בהפרדה בלי כל קשר עם האסירות.
אחלאם אלתמימי , בת 24 מראמאללה, הגישה עתירה לבית המשפט על מנת לקבל אישור לראות את בעלה שהוא אסיר בכלא באר שבע, במסגרת ביקורי בני משפחה אסירים.
אירנה סראחנה , בת 26 מבית לחם, כמו אחלאם, לא מאפשרים לה לראות את בעלה האסיר, גם היא הגישה עתירה לבית המשפט על מנת לאפשר ביקורים של בני משפחה אסירים.


אסירות חדשות בכלא השרון (תל מונד)

היאם סאלם , בת 48 מרנטיס (איזור ראמאללה).
תגריד חג'ייגה , בת 18 מקרואת בני זיאד (איזור ראמאללה
אלאא חג'ייג'ה , בת 22 מקרואת בני זיאד (איזור ראמאללה)
נורא עאישה באנאא , משכם, אם לתינוקת ושני ילדים. היתה עצורה בבית המעצר בפתח תקוה שם עברה חקירות לפני שהועברה לכלא השרון.
אחלאם כמאיל
אימן אלחיח , מצוריף


כלא צבאי

הדס עמית בת 19, נשפטה ב-18 בדצמבר 2006, ל-14 ימי מאסר על סרובה לשרת בצבא הישראלי. ב- 31 בדצמבר היא נשפטה ל-10 ימים נוספים.

העמוד הראשי