נשים למען אסירות פוליטיות (נלא"פ)


קמפיין לשחרור עצירות מנהליות

אנחנו, קואליציית נשים לשלום ונשים למען אסירות פוליטיות, פותחות בקמפיין לשחרור עצירות מנהליות בפרט והפסקת מעצרים מנהליים בכלל. העצירות הן נשים ואימהות שהורחקו ממשפחותיהן ושנגזלו מהן חלומותיהן. בואו נתמוך בהן! הצטרפו לקמפיין והפיצו את התמונות המצורפות להלן עם סיפוריהן של הנשים לכמה שיותר אנשים, תחת ההאשתג: StopAdministrativeDetention#

מעצר מנהלי  הוא הליך המאפשר לשלטונות הכיבוש הישראלי להחזיק אסירים במעצר לתקופות ממושכות, תוך שימוש במידע סודי, ללא כתב אישום. מעצר מנהלי משמש כמעט אך ורק למעצר פלסטינים מהשטחים הפלסטיניים הכבושים, הכוללים את הגדה המערבית, את מזרח ירושלים ואת רצועת עזה. צו המעצר המנהלי הוא לתקופה של עד שישה חודשים אך ניתן להארכה חוזרת ללא הגבלה.

נשים למען אסירות פוליטיות (נלא"פ) היא קבוצת נשים מרקע אידאולוגי ופוליטי מגוון אשר מתנגדות לכיבוש הישראלי. מטרת נלא"פ היא לתמוך באסירות הפוליטיות ולקדם את שחרור כל האסירות והאסירים שנאבקו או הואשמו במאבק נגד הכיבוש הישראלי ומוחזקים/ות בבתי כלא הישראלים.

קואליציית נשים לשלום היא ארגון פמיניסטי הפועל במאבק לסיום הכיבוש הישראלי של פלסטין, לשחרור העם הפלסטיני מדיכוי ולהקמת חברה המבוססת על עקרונות של צדק ושוויון. בקואליציה שותפות נשים ממגוון רחב של מגזרים וזהויות, והיא יוזמת קמפיינים ציבוריים ופעילויות הסברה, תוך מחויבות לפיתוח והטמעה של שיח פמיניסטי בכל זירות החברה.

אתן/ם יכולות/ים לעקוב אחרי הקמפיין ולשתף אותו מעמוד הפייסבוק.

עצירות מנהליות חדשות

חדיג'ה אל-רובעי בת 32 מיאטה נעצרה ב-9 באוקטובר 2017 הוצא נגדה צו מעצר מנהלי ל-3 חודשים. מעצרה המינהלי של חדיג’ה הוארך ב-3 חודשים נוספים ולאחר מכן בעוד חודשיים. חדיג'ה שוחררה ב-14 ביוני 2018.

בושרא אל-טוויל בת 24 מאל בירה נעצרה ב-1 בנובמבר 2017 הוצא נגדה צו מעצר מנהלי ל-4 חודשים. מעצרה המינהלי של בושרא הוארך ב-4 חודשים נוספים. בושרא שוחררה ב-14 ביוני 2018.release Afnan Abu- Haniyeh
אפנאן אבו הנייה שוחררה ב-27 בספטמבר 2017 לאחר 3 חדשים במעצר.

release Ihsan Dababseh
לאחר שהוארך מעצרה בשלשה חודשים, שוחררה לבסוף אחסאן דבאבסה ב 23 בנובמבר 2017, לאחר שהייתה עצורה 9 חודשים.

release Khalida Jarrar
מעצרה המנהלי של ח’אלידה ג’ראר הוארך ב-6 חדשים נוספים ולאחר מכן, ביוני 2018, בעוד 4 חודשים.

release Khitam Saafin
ח'יתאם סעאפין שוחררה ב-1 באוקטובר 2017 לאחר 3 חדשים במעצר.

release Sabah Faroun
סבאח פרעון שוחררה ב-21 בדצמבר 2017 לאחר 18 חדשים במעצר.